Торгівля деревиною через УУБ

З 1 лютого цього року люди і компанії зможуть вільно брати участь в аукціонах з продажу деревної сировини на одній з 44 акредитованих бірж системи ProZorro.Sale. Ця можливість згадується в новому урядовому пілотному проекті, підписаному в кінці 2019 року. Більше інформації про нього можна знайти на урядовому порталі в Інтернеті.

Продаж і придбання необроблених дерев планується в Україні на телеканалі UEB

На особливу увагу заслуговує зручність платформи Prozorro. Спеціалізовані менеджери зможуть у зручний для клієнта час допомогти вирішити різні проблеми і допоможуть правильно виконати необхідні дії при купівлі-продажу активів, створенні власного лота чи інших торгових можливостей. Більш докладно можна почитати тут https://sale.uub.com.ua/about.aspx

Зараз виставляється на аукціон партія необробленої деревини об’ємом 150 кубічних метрів або стартовою ціною не менше 200 000 грн. В даний час співробітники Prozorro працюють над створенням сайтів з меншою кількістю ресурсів, щоб їх могли придбати пересічні громадяни або малий бізнес.

З 2016 року, коли була запущена електронна платформа торгівлі енергією в Україні, було створено і проведено не менше 251 000 успішних публічних аукціонів з 14000 учасників. За всі ці біржі біржа Prozorro отримала більш 29700000000 грн прибутку, велика частина якої надійшла до державного бюджету та державних служб. Незважаючи на успіх багатьох аукціонів в системі, можна сказати, що цей напрямок продажу різних активів буде актуальним, перспективним і вигідним принаймні протягом найближчих декількох років.

Система може здатися ненадійною, з великою кількістю шахрайства, бюрократії і корупції. Так, на ринку деревини існує багато шахраїв, але це не стосується системи Prozorro.Sales. Українська енергетична біржа пильно стежить за всіма діями людей, що знаходяться на об’єкті, і їх діями. Крім того, аукціони завжди контролюються як професіоналами, так і волонтерами, громадськими діячами та простими громадянами, підвищує рівень безпеки і прозорості. Всю необхідну публічну інформацію можна вільно читати і переглядати на Prozorro.

Ви можете створити і провести власний публічний аукціон через веб-сайт Української енергетичної біржі. Але достатньо кількох кроків.

Спочатку потрібно зареєструватися на Prozorro.Sales і внести необхідну оплату. Це захистить вас від потенційних шахраїв і інших проблем. Тоді необхідно підписати угоду з представниками біржі, щоб вони могли організувати і провести аукціон з продажу пиломатеріалів або інших товарів.

Потім створюється оголошення про аукціон. Лоти на Прозоро Sale повинні містити всю необхідну інформацію, від обсягу до фази підвищення ціни. Також, щоб лотерея була більш успішною і затребуваною в майбутніх учасників, необхідно надати якомога більше корисної та цікавої інформації про земельні ресурси.

Тепер починається сам аукціон, учасники якого змагаються за лотерею. Після закінчення відведеного часу система повідомляє всіх учасників про прибуття і переможця.