Процес здійснення продажу лісу в електронній системі Прозорро

З початку 2020 року на території України взяти участь у відкритих торгах по необробленої деревини можуть всі без винятку зацікавлених осіб. Для цього було прийнято рішення розробити електронну державну платформу Прозорро.Продажі tender.uub.com.ua. Завдяки переходу на такий ресурс Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища дозволило вивести з тіні найбільш корумповану галузь. Щоб взяти участь в лотах, досить зареєструвати особистий кабінет і вибрати цікавий розділ на ТБ «Українська біржа торгів».

Згідно з розробленим Кабінетом Міністрів України Постанови «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення публічних торгів у сфері продажів необробленої деревини», лісова продукція, яка була проведена і виготовлена ​​великими лісовими господарствами, може бути виставлена ​​на аукціони виключно на державній електронній площадці Прозорро.Продажі. Як виняток виступає процес реалізації матеріалу для:

  • задоволення потреб Збройних сил України:
  • забезпечення надійної підтримки національної безпеки держави;
  • персонального використання фізичними та юридичними особами;
  • запобігання наслідків від настання надзвичайних подій.

Останнім часом ринок лісової продукції все більше став схильний до критики за дискримінацію та порушення усіляких норм чинного законодавства. Тому створена електронна платформа Прозорро.Продажі істотно відрізняється від класичних публічних торгів.

Завдяки новому підходу, все без винятку торги стали максимально публічними і прозорими одночасно: вичерпна інформація про актуальний лоті публікується відразу на більш ніж 40 майданчиках. Відомості щодо обсягів продукції, початкової собівартості і компанії-переможця знаходиться у відкритому доступі. Ознайомитися з ними можуть се бажаючі в будь-який зручний для себе час – громадські активісти, уповноважені контролюючі органи та інші особи.

Необхідно звертати увагу на те, що оновлене законодавче поле передбачає можливість організації публічних торгів в режимі онлайн. Для цього використовується державна платформа Прозорро.Продажі. Умова є актуальним в разі перевищення обсягу в 150 куб. м або ж за стартову ціну лота в 200 000 гривень.

Переваги організації публічного аукціону через електронну платформу Прозорро.Продажі

Акредитована платформа «Українська торгова біржа» входить до складу системи Прозорро.Продажі. Саме через неї здійснюється реєстрація особистого кабінету користувачів для прийняття участі в аукціонах. До безпосередніх учасників відносять не тільки вітчизняні, а й зарубіжні компанії, включаючи фізичних осіб. Після авторизації на сайті, необхідно внести гарантований платіж і підтвердити свою участь в лоті.

Лісові господарства, діяльність яких полягає в заготівлі з подальшою реалізацією необробленої деревини, які оголосили про відкриття публічних торгів, тільки за останні півроку змогли виручити понад 50 млн. Гривень чистого прибутку. За весь час роботи віртуальної платформи сумарний розмір доходу перевищив позначку в 20 млрд. Гривень. Тому організація торгів в режимі онлайн несе за собою ряд переваг, серед яких:

  • відсутність фактів шахрайства;
  • високі показники ліквідності у реалізаторів;
  • можливість придбання продукції за доступними цінами;
  • низькі ліміти входу в обраний лот.

При наявності питань завжди можна звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців служби підтримки. Діяльність здійснюється в цілодобовому режимі, без вихідних і святкових днів.