Послуги з приготування їжі для Івано-Франківського обласного наркологічного диспансера

Корупційна складова:

  • штучне обмеження замовником учасників процедури закупівлі лише тими, які отримали запит цінових пропозицій;
  • подання пропозицій під час проведення процедури державної закупівлі пов’язаними особами та укладення замовником договору з однією з цих осіб.

Суть справи:

За інформацією веб-порталу з питань державних закупівель, Івано-Франківський обласний наркологічний диспансер 09 березня 2016 року за результатами процедури запиту цінових пропозицій (оголошення №072672, ВДЗ №47 від 11.03.2016 р.) уклав угоду з фізичною особою-підприємцем Сеняк Олександрою Миколаївною на закупівлю послуг з готування їжі. Вартість угоди складає 315 760,00 грн. (без ПДВ).

Частиною 1 статті 36 Закону визначено, що для отримання цінових пропозицій замовник надсилає запит цінових пропозицій не менше ніж трьом учасникам та в день надсилання запиту цінових пропозицій оприлюднює його на веб-порталі. Окрім того запит цінових пропозицій оприлюднюється на веб-порталі відповідно до статті 10 Закону.

Однак замовником під час проведення даної процедури закупівлі було оприлюднено на веб-порталі лише запит цінових пропозицій як оголошення про проведення процедури закупівлі, а запит цінових пропозицій, який надсилався учасникам, оприлюднений не був.

Отже замовником було штучно обмежено кількість учасників процедури закупівлі лише тими, які отримали запит цінових пропозицій, оскільки учасники, яким не було надіслано вищезазначений запит, не мали змоги якісно підготувати цінові пропозиції в частині документів, яких вимагав замовник та технічного завдання.

Таким чином на участь у даній процедурі закупівлі були подані пропозиції наступних учасників:

  • Фізична особа-підприємець Мякуш Алла Ярославівна, код 2538917523, ціна пропозиції – 35,51 грн. за порцію.
  • Колективне підприємство «Гурт-Мрія», ЄДРПОУ 20545931, ціна пропозиції – 32,74 грн. за порцію.
  • Фізична особа-підприємець Сеняк Олександра Миколаївна, код 2576105366, ціна пропозиції – 25,00  грн. за порцію.

До оцінки замовником було допущено всі цінові пропозиції. За результатами оцінки замовником акцептовано пропозицію Фізичної особи-підприємця Сеняк Олександри Миколаївни та з даним учасником укладено договір на суму 315 760,00 грн.

Привертає увагу факт, що місцезнаходженням фізичної особи-підприємця Мякуш Алли Ярославівни є м.Івано-Франківськ, вул.Мазепи, 177, яке повністю співпадає з місцезнаходженням Колективного підприємства «Гурт-Мрія»

Щоб уточнити, хто є засновниками та кінцевими бенефіціарами Колективного «Гурт-Мрія» було здійснено пошук відомостей про учасника процедури закупівлі у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, де виявлена наступна інформація:

«Колективне підприємство «Гурт-Мрія», ЄДРПОУ 20545931, зареєстроване 22.03.1994р. Серед засновників (учасників) товариства зазначені:

Сеняк Олександра Миколаївна, адреса засновника: 77400, Івано-Франківська обл., Тисменицький район, село Чукалівка, вулиця Шептицького, будинок 3, розмір внеску до статутного фонду 1600000,00 грн.;

Сеняк Віктор Ярославович, адреса засновника: 77400, Івано-Франківська обл., Тисменицький район, село Чукалівка, вулиця Шептицького, будинок 3, розмір внеску до статутного фонду 1600000,00 грн;»

Окрім того було здійснено пошук відомостей про учасника процедури закупівлі ФОП Сеняк Олександру Миколаївну у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та виявлено, що фізична особа-підприємець Сеняк Олександра Миколаївна, ІПН 2576105366, зареєстрована Реєстраційною службою Тисменицького районного управління юстиції в Івано-Франківській області 05.07.2002р., місце проживання: Івано-Франківська обл., Тисменицький район, село Чукалівка, вулиця Шептицького , будинок 3.

Сеняк Олександра Миколаївна та Сеняк Віктор Ярославович, окрім того, припускаємо, є близькими родичами. Загалом Сеняк Олександра Миколаївна володіє 50% статутного фонду, а разом з близьким родичем – 100% статутного фонду Колективного підприємства «Гурт-Мрія».

Пунктом 19 частини 1 статті 1 Закону визначено, що пов’язаною особою є особа, що відповідає, зокрема, такій ознаці: фізична особа або члени її сім’ї, які здійснюють контроль над учасником процедури закупівлі.