Дискримінаційні вимоги та змова учасників у закупівлях ПАТ «ДТЕК Західенерго»

6 договорів виграло ТОВ «Карпат-Нафтохім» в тендері від ПАТ «ДТЕК Західенерго» на загальну сумму 14 354 400,00 грн. Однак є об’єктивні підозри, що присутня змова переможця процедури закупівлі з одним з учасників.

АТ «ДТЕК Західенерго» уклав шість договорів з ТзОВ «Карпат-Нафтохім» щодо закупівлі кислоти сірчаної технічної контактної, натрія їдкого технічного, кислоти соляної технічної та гідразіна гідрата. Сума договорів за шістьма лотами – 14 354 400,00 грн. Фірми що розиграли тендер ТзОВ «Карпат-Нафтохім» та ТзОВ «Нафтохім-Україна» мають спільну юридичну адресу, а також постійно спільно приймають участь в аналогічних тендерах, але переможцем завждити становиться ТзОВ «Карпат-Нафтохім».

СУТЬ СПРАВИ

14 січня 2016 року Приватним акціонерним товариством «ДТЕК Західенерго», державна частка в власності якої складає 25%, за результатом проведеної процедури відкритих торгів по лотах 1-6 укладено договори з ТОВ «Карпат-Нафтохім». Предмет закупівлі – кислота сірчана технічна контактна, натр їдкий технічний, кислота соляна технічна, гідразін гідрат. Сума за укладеними договорами – 14 354 400,00 грн.

Однак замовник під час проведення тендерної закупівлі допустив ряд дискримінаційних порушень в документації конкурсних торгів, а також виникла підозра на присутню змову переможця процедури закупівлі з одним з учасників.

На участь у даній процедурі закупівлі було подано пропозиції наступних учасників:

  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Карпат-Нафтохім», ЄДРПОУ 37262362, на лоти 1-7;
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Нафтохім-Україна», ЄДРПОУ 34418149, на лоти 1-7;
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Альхім», ЄДРПОУ 32740136, на лоти 8-9;
  • Товариство з обмеженою відповідальністю Спільне Українсько-Латвійське підприємство «Хімімпекс», ЄДРПОУ 14345702, на лоти 8-9;
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Нафтохім-Галичина», ЄДРПОУ 39373925, на лот 7.

Однак наявними були факти, що свідчили про можливі антиконкурентні узгоджені дії між учасниками закупівлі ТзОВ «Карпат-Нафтохім» та ТзОВ «Нафтохім-Україна».

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням і ТзОВ «Карпат-Нафтохім» і ТзОВ «Нафтохім-Україна» є одна адреса: Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Каракая, буд. 25.