22 Березень 2017
У співпраці прокуратури Хмельниччини та Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» виявлено порушення під час державної закупівлі, що спричинили незаконні витрати бюджету на суму майже 3 млн грн
thumbnail

Органи прокуратури, реалізуючи повноваження із представництва інтересів держави в суді, продовжують активну роботу, спрямовану на виявлення фактів порушення вимог законодавства при проведенні закупівель за державні кошти.

Завдяки співпраці із Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем», встановлено, що службові особи однієї із територіальних громад області, зловживаючи службовим становищем та діючи всупереч інтересам служби, неправомірно уклали договори закупівлі робіт за державні кошти, на підставі яких з бюджету незаконно витрачено близько 3 млн гривень.

Під час державної закупівлі, проведеної у 2015 році, суб’єкт господарювання запропонував найнижчу вартість робіт із реконструкції систем каналізування та очищення стічних вод – близько 7 млн грн, а тому на вказану суму із переможцем в листопаді того ж року укладено відповідний договір.

У 2016 році, в порушення вимог законодавства, посадовці безпідставно збільшили бюджетні витрати, уклавши із тим же товариством ще два договори про виконання на тому ж об’єкті додаткових робіт загальною вартістю близько 3 млн грн.

При цьому необхідність виконання цих робіт передбачалась у договорі про закупівлю робіт за державні кошти, укладеному в 2015 році, а тому службові особи органу місцевого самоврядування мали б вимагати від підприємства виконання попередньо взятих на себе зобов’язань в повному обсязі.

За вказаним фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Проведення досудового розслідування доручено слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Наразі вживаються заходи щодо встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.


За матеріалами прес-служби прокуратури Хмельницької області

SHARE
Google + Tweet Facebook