18 Серпень 2016
Рух “Під контролем”: Садовий вважає, що закупівлі на 3 млн грн без тендерів під час різдвяних свят – це не корупція
thumbnail

Міський голова Львова А.Садовий вважає, що укладення договорів майже на 3 мільйони гривень без тендерних процедур не містять ознак корупції. Це випливає із його відповіді на запит активістів Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».

Відповідь Садового за ДЗ щодо Пакіжа

Нагадаємо історію питання. На початку 2016 року ЛМКП «Львівтеплоенерго» укладає 27 договорів на загальну суму майже 3 млн гривень. Без проведення тендерів. Усе дійсно начебто в рамках закону. Якби не одне “але”.
13 січня 2016 року Львівська міська рада ухвалює Рішення № 13 «Про здійснення електронних закупівель у м. Львові», згідно з яким усі структури міста мають перейти на систему допорогових торгів ProZorro в межах від 50 – 199 999 тис. грн на товари та послуги.

Напередодні цієї дати, коли вся країна відпочиває, святкуючи Новий рік та Різдво, керівництво ЛМКП «Львівтеплоенерго» укладає із приватними компаніями 27 (!) договорів на суму майже 3 мільйони гривень – без проведення тендерних процедур. Четвертого січня були укладені 23 договори, шостого (на Свят-вечір) – 3 договори, одинадцятого – ще 1 договір.

Додаток Пакіж

Звісно, формально начебто нічого не порушувалось. Але дивує поспіх, з яким намагалися освоїти три мільйони комунальних гривень у непрозорий спосіб.

Активісти Руху «Під контролем» вважають, що директор Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж все ж таки порушив законодавство в сфері державних закупівель, навмисно організувавши укладення договорів у період святкових та вихідних днів, напередодні запровадження системи допорогових торгів ProZorro.

Також звертає на себе увагу той факт, що після запровадження системи допорогових торгів ProZorro ЛМКП «Львівтеплоенерго» жодного договору за результатом електронних торгів у системі ProZorro не укладало аж до травня 2016 року.
А те, що міський голова А.Садовий навіть не спромігся на бодай формальну службову перевірку, вважаючи що все нормально, свідчить як мінімум про його толерантність до корупційних ризиків у сфері закупівель.

SHARE
Google + Tweet Facebook