13 Вересень 2016
Політики як опозиційних, так і провладних партій брали участь у непрозорому розподілі коштів, виділених на підготовку до навчального року – дослідження руху «Під контролем»
thumbnail

Під час підготовки до нового навчального року зафіксували численні факти зловживань з боку представників влади, які розпоряджаються відповідними бюджетними коштами. Про це заявили експерти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», презентуючи результат аналізу закупівель місцевих департаментів освіти у Львові, Ужгороді, Чернігові, Харкові, Дніпропетровську, Одесі та Херсоні під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «Наше дослідження підтвердило тезу про те, що політики як опозиційних, так і провладних партій заробляють гроші на освіті у всіх куточках України», – заявив Гліб Канєвський, аналітик Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».

Для привласнення коштів, виділених на харчування дітей та проведення ремонтів у навчальних та дошкільних закладах, використовують чотири «класичні» схеми, розповів Віктор Таран, активіст Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». «Перша – це перекидання коштів без тендерів на фірми, які були зареєстровані за кілька місяців до початку проведення тендерів, за заниженою ціною, уникаючи системи Prozorro», – зазначив він. Друга «схема» – перерахування коштів фірмам, які через декілька місяців оголошували про банкрутство і кошти «зникали» безрезультатно. Третя – перекидання авансом великих коштів, після чого роботи не велися і невідомо, чи розпочнуться взагалі. «Четверте – це політична корупція, коли влада розплачувалася за певну політичну лояльність, передаючи бюджетні гроші фірмам, які належать депутатам місцевих рад цієї ж мерії, із конкретних політичних партій», – додав Віктор Таран. Зафіксували також факти завищення коштів на продукти харчування. Євген Дикий зауважив, що при цьому формально у більшості таких випадків процедури не порушили чинного законодавства, але де-факто «всі кейси це є корупція – розподіл грошей між своїми без урахування інтересів суспільства».

Серед конкретних випадків – ситуація в Ужгороді. «Там харчування у школах фактично монополізував представник виконавчого комітету. У Львові це місцевий депутат від Самопомочі, дві його компанії також постачають продукти харчування у місцеві школи», – навів приклади Гліб Канєвський. У Дніпрі зафіксували фірму, створену у квітні, яка у травні авансом отримала 2,5 мільйони на ремонт місцевих шкіл. «Ми вважаємо, що це безпосередня відповідальність місцевого мера, представника «Укропа», – зазначив пан Канєвський. Ще одна фірма, що також має зв’язки з «Укропом», постачає продукти харчування на 1,5 мільйонів. У Чернігові постачанням займається депутат від «Наш край». У Полтаві постачанням харчування займається фірма, яка належить громадянину Панами. «У Харкові зафіксована аномалія, коли 7 компаній, створені протягом січня-квітня 2016 року, без тендерів, по допороговим закупівлям, отримали вже понад 7 мільйонів гривень на різні ремонтні роботи у навчальних закладах, причому отримали кошти авансом», – додав Гліб Канєвський. У даному випадку за схемою стоїть партія «Відродження».

14359877_1377628465581465_40877971_o

14360474_1377628468914798_218355342_o

SHARE
Google + Tweet Facebook