26 Липень 2016
Найбільше джерело корупції – державні закупівлі, – активісти руху «Під контролем»
thumbnail

Сфера державних закупівель залишається однією з найбільш корумпованих. 22 мільйони гривень – це та загальна сума зловживань, яку виявили активісти в чотирьох областях Західної України лише протягом одного місяця моніторингу тендерів, що проводились за бюджетні кошти. Про це сьогодні, 26 липня, під час прес-конференції у прес-центр інформаційної агенції «Гал-інфо» розповів керівник проекту «Тендер і злочин», координатор руху «Під контролем» на Львівщині Мирослав Сімка.

Активісти руху відслідковують інформацію про корупцію в пресі а також проводять власні розслідування. Починаючи з червня 2016 року вони зафіксували на території Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей 7 випадків хабарництва,  стільки ж випадків приховування майна в деклараціях, 3 земельні афери, контрабанду, конфлікти інтересів та нецільове використання коштів. Проте, найбільше порушень – 26, зафіксовані в тендерних закупівлях.

«Наприклад, Турківська районна лікарня чи Сколівський лісгосп, – було закуплено пальне, всупереч законодавству, в того учасника тендеру, який пропонував вищу вартість. Депутат Дрогобицької районної ради, який спершу був у Конгресі українських націоналістів, а згодом  – в Самопомочі, мав «зелене світло» для державних закупівель для свого підприємства «Мажор».  Інформація  була передана в контролюючі органи, підприємству заборонено брати участь в державних закупівлях протягом трьох років. Рожище Волинської області – депутат є головою профільної комісії і власником підприємства з постачання торфу. Сам собі виділяє гроші з бюджету і сам на них у себе закуповує торф», – зазначив Юрій Кузько, член правління ГО «Центр громадського моніторингу  та досліджень».

Таких фактів зазначили активісти, вдалося зібрати десятки лише з червня цього року. Серед них – участь в одному тендері фірм чоловіка і дружини, конфлікт інтересів, коли родичі проводять службові розслідування один проти одного, приховування депутатами своїх статків у деклараціях тощо.

Активісти зазначають, що реакція з боку контролюючих органів на порушення є.

«Запити про порушення йдуть у відповідні органи від народних депутатів, вони не можуть не реагувати, тому відповідають нам чітко, конкретно і у встановлені терміни. Проте органу, який має займатися такими порушеннями, фактично ще немає. Антикорупційне бюро тільки створюється, тому до Львівщини черга дійде ще не скоро», – зазначив Мирослав Сімка.

Водночас активісти відмітили і позитивні зрушення, зокрема, поступове запровадження системи державних закупівель он-лайн ProZorro. Вона дає можливість чітко відслідкувати рух державних коштів, проведення тендерів і вибір переможців торгів.

Додамо, що   Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року як об’єднання регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років борються із корупцією у своїх регіонах.  Наразі у коаліцію входять більше 70 громадських організацій з усіх регіонів України.

dsc_7009_c10b6

Джерело: Гал-Інфо

SHARE
Google + Tweet Facebook