22 Серпень 2016
Моніторинг контрактів управлінь освіти Львова, Луцька та Тернополя
thumbnail

Активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» здійснили моніторинг угод щодо закупівлі продуктів харчування протягом січня-серпня 2016 року міськими управліннями та відділами освіти Львова, Луцька та Тернополя.

Відповідно до даного моніторингу було виявлено, що на найбільшу суму було укладено угоди відділами освіти Львівської міської ради: 68 млн. 840 тис. грн. Управлінням освіти Луцької міської ради було укладено договорів на 25 млн. 864 тис. грн., а управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради – 22 млн. 969 тис. грн.

Без імені1

Львів.

Найбільші суми коштів за укладеними договорами:

  • ПП «Галбізнес Груп» – 7 млн. 230 тис. грн.
  • ПП «Гранд Еліт Продукт» – 6 млн. 269 тис. грн.
  • ПП «ЗУТК «Агро-Прод» – 4 млн. 521 тис. грн.
  • ПП «Західекопродукт» – 3 млн.277 тис. грн.
  • ПАТ «Концерн Хлібпром»- 2 млн. 905 тис. грн.

Однак, ПП «Гранд Еліт Продукт» з березня 2016 року перебуває у т.з. «чорному списку» Антимонопольного комітету України. Рішенням Комітету було визнано вчинення даним підприємством та ПП «Євро-Альянс» порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді спотворення результатів торгів. Дані підприємства протягом трьох років не зможуть брати участі та перемагати на тендерах. Слід зазначити, що ПП «Євро-Альянс» також з початку 2016 року вже отримало 950 тис. грн. бюджетних коштів міського бюджету Львова щодо закупівлі продуктів харчування.

У вищезазначений «чорний список» також потрапили ФОП Дорош Степанія Михайлівна (угоди з відділами освіти на 1 млн. 050 тис. грн.) т ФОП Куцинда Віктор В’ячеславович (987 тис. грн.). Залишається лише сподіватись, що у 2017 році замовники не будуть укладати угоди з підприємцями, що порушують антиконкурентне законодавство.

Без імені2

Окрім того, проаналізувавши інформацію про здійснені трансакції відділами освіти м. Львова на єдиному веб-порталі використання публічних фінансів E-data було виявлено ряд підприємств, пов’язаних із міською владою та політичною партією  «Об’єднання «Самопоміч».

ТзОВ «Компанія Техно-Дизайн» без проведення тендерів, отримало у 2016 році більше 1 млн. грн. Керівник цієї компанії – Смалюк Роман Ігорович, був начальником відділу фінансового контролю в адміністрації теперішнього мера Львова Андрія Садового.

МПП «Сян» також отримало замовлення на суму понад 1 млн гривень. Власником фірми є Кріль Михайло Михайлович, колишній депутат Турківської районної ради, який на місцевих виборах 2015 року  балотувався в Турківську району раду від партії «Самопоміч».

ПП «Західекопродукт» вже отримало кошти за контрактами на суму понад 1,6 млн грн. Власником виступає Попович Оксана Антонівна  – яка також є директором ДП «ШуварПродукт», де власником є депутат від «Самопомочі» Роман Федишин, за сумісництвом заступник голови комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради. Також, Оксана Антонівнабула спостерігачем від Федишина на виборах 2012 року.

Проведення розпорядниками коштів міського бюджету закупівель на суму від 50 до 200 тис. грн. в системі електронних державних закупівель ProZorro передбачено рішенням виконавчого комітету №13 від 13 січня 2016 року. Однак продукти харчування та послуги їдальні замовники можуть закуповувати без застосування системи ProZorro за умови нагальної потреби. Таким чином лише 15 процедур закупівель в системі ProZorro було проведено відділами освіти з початку 2016 року.

Без імені3

Луцьк.

Закупівля продуктів харчування у місті Луцьк здійснюється управлінням освіти Луцької міської ради. Найбільші суми коштів за укладеними договорами:

– Комбінат шкільного та студентського харчування – 7 млн. 379 тис. грн.

– ФО-підприємець Систалюк В.М. – 4 млн. 093 тис. грн.

– ФО-підприємець Понікарчик О. Л. – 2 млн. 699 тис. грн.

– ПП «Торговий дім «Тиверія» – 1 млн. 759 тис. грн.

– ПП «Торгпродгруп» – 1 млн. 590 тис. грн.

Слід зазначити, що засновниками ПП «Торговий дім «Тиверія» та ПП «Тиверія» є Софія Береза та Юрій Ребрина. У 2012 серед власників обох підприємств був Вадим Веремчук, депутат Луцької райради від партії «Свобода» 2010-2015 рр.. За 6 останніх років «ТД «Тиверія» і «Тиверія» виграли у управління освіти тендери на загальну суму 11,03 млн грн., переважна більшість яких стосувалася молочної продукції.

Проведення всіх закупівель у місті Луцьк на допорогові суму в системі електронних державних закупівель ProZorro передбачено розпорядженням Луцького міського голови від 10 серпня 2015 року №275. Однак від початку року управлінням освіти Луцької міської ради проведено та завершено укладеним договором лише 6 процедур закупівель у системі ProZorro.

Без імені5

Тернопіль.

Закупівля продуктів харчування у місті Тернопіль здійснюється управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради.

Найбільші суми коштів за укладеними договорами:

– ФОП Олійник Світлана Олександрівна – 5 млн. 080 тис. грн.

– ТзОВ «Овочторг» – 2 млн. 836 тис. грн.

– ФОП Ясіновський Володимир Степанович – 1 млн. 632 тис. грн.

Власником ТзОВ «Овочторг» є Мандзій Петро Васильович. Слід зазначити, що Петро Мандзій протягом 2010-2015 рр.. був депутатом Тернопільської міської ради від політичної партії «Наша Україна». Також депутатом від даної партії була Похиляк Ольга Петрівна, сьогодні – начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради. Окрім того, у 2016 році кошти в сумі 3 млн. 154 тис. грн. за проведені капітальні ремонти отримало ТОВ «Тернопільбуд». Власник даного підприємства – Лило Василь Йосипович, також протягом 2010-2015 років був депутатом Тернопільської міської ради від політичної партії «Наша Україна», на місцевих виборах 2015 року разом із Ольгою Похиляк балотувався до Тернопільської міської ради від політичної партії «Солідарність правих сил».

Проведення всіх допорогових закупівель на суму більшу 10 тис. грн. в системі електронних державних закупівель ProZorro у м. Тернополі визначено розпорядженням Тернопільського міського голови від 15 лютого 2016 року №48. Однак від початку року управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради не проведено жодної процедури закупівлі у системі ProZorro.

Без імені6

SHARE
Google + Tweet Facebook