05 Серпень 2016
Комунальні клани міста Львова
thumbnail

В рамках всеукраїнського руху «Під контролем», експерти дослідили комунальні підприємства Львова. Найбільшими комунальними підприємствами міста є традиційно підприємства зі сфери теплопостачання, водопостачання та водовідведення та сфери автотранспорту.

Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго» засноване ще у далекому 1965 році. Основне завдання підприємства – задоволення потреб населення та юридичних осіб у тепловій енергії, яка використовується для опалення приміщень та подання гарячого водопостачання.

До складу підприємства ЛМКП “Львівтеплоенерго” входить: ТЕЦ-1, ТЦ «Північна», ТЦ «Південна». Річна реалізація теплової енергії – до 1300 тис. Гкал. Річна виробітка електричної енергії – до 65,1 млн кВт. год. На підприємстві працює 2100 чоловік

Директором цього підприємства є Пакіж Степан Петрович, призначений на дану посаду міським головою Андрієм Садовим у 2010 році. З вересня 2010 року, Степан Пакіж є також радником міського голови з питань інвестицій. У 2015 році пан Пакіж став депутатом Львівсьокої обласної ради від об’єднання «Самопоміч».

14030898_1346178992059746_1233970216_n

Ще одним теплогенеруючим підприємством Львова є Львівське комунальне підприємство “Залізничнетеплоенерго”. ЛКП „Залізничнетеплоенерго” – це сучасне теплове підприємство, 530 працівників якого працюють задля того, щоб нести своїм споживачам тепло, затишок і добробут. Споживачами послуг ЛКП „Залізничнетеплоенерго” є населення, бюджетні організації, підприємства і організації комерційно-побутової сфери. Підприємство реалізує  теплову енергію обсягом 325 тисяч Гкал на рік. Тепло надходить у 530 житлових будинків, з яких 374 – з гарячим водопостачанням. Тобто, клієнти підприємства становлять 25% населення Львова. Виконуючим обов’язки директора цього комунального підприємства є також згаданий нами Степан Петрович Пакіж.

Цікавою є та обставина, що виконувати обов’язки керівника даного підприємства, пан Пакіж почав після того, як посаду директора залишив Пушкарьов Віктор Леонідович, який до призначення на посаду директора ЛКП «Залізничнетеплоенерго» саме працював під керівництвом Степана Пакіжа, на посаді заступника директора з автоматизації, обліку і інновацій ЛМКП «Львівтеплоенерго».

пушкарьов

Львівське міське комунальне підприємство “Львівводоканал”- міський монополіст у сфері водопостачання та водовідведення у Львові, комунальне підприємство, створене у 1901 році, що перебуває у власності територіальної громади міста Львів. ЛКП «Львівводоканал» здійснює видобування питної води зі 180 артезіанських свердловин, об’єднаних у 17 водозаборів, транспортування її до міста по магістральних водогонах, подачу води мешканцям міста та сіл депресійної лійки, відведення стічних вод та їх повну механічну та біологічну очистку міських каналізаційних очисних спорудах.

 У квітні 2013 року, директором ЛМКП «Львівводоканал» призначено Валентина Вольського. 12 квітня працівникам підприємства його представив міський голова Львова Андрій Садовий. На цій посаді він замінив все того ж Степана Пакіжа, який виконував обов’язки директора ЛМКП «Львівводоканал» поєднуючи цю посаду з керівництвом ЛМКП «Львівтеплоенерго». Раніше Валентин Вольський працював головним інженером ЛМКП «Львівводоканал», і потрапив він на це підприємство з посади заступника головного інженера ТЕЦ-1 ЛМКП «Львівтеплоенерго». Варто зазначити, що за результатами звернень експертів проекту «Тендер і злочин» щодо порушень при приведенні тендерних закупівель ЛМКП «Львівводоканал», правоохоронні органи відкрили у 2015 році кримінальне провадження, яке досі є на стадії розслідування.

Volskij1

Галузь громадського транспорту в комунальній господарці Львова представлена двома великими підприємствами Львівським комунальним автотранспортним підприємством №1 та Львівським комунальним підприємством «Львівелектротранс».

Львівське комунальне підприємство «Львівелектротранс».  ЛКП «Львівелектротранс») — міський монополіст у сфері електротранспорту Львова, комунальне підприємство, що перебуває у власності громади міста Львова і є оператором трамваїв та тролейбусів у місті. У віданні ЛКП «Львівелектротранс» перебуває два трамвайні і одне тролейбусне депо.

Директором даного підприємства у грудні 2015 призначено Михайла Сидоровича.

Михайло Сидорович народився у Стрию, навчався у Львівському політехнічному інституті, спеціальність «Автоматизація теплоенергетичних процесів», очолював Закарпатське регіональне відділення ПП «Окконафтопродукт».

14030631_1346178995393079_266200542_n

На виборах у 2015 року до Львівської обласної ради Михайло Сидорович обраний депутатом від обєднання Самопоміч. Також, слід зазначити, що син пана Михайла обраний у 2014 році Народним депутатом України від політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ”.

Другим підприємством у даній галузі є Львівське комунальне автотранспортне підприємство №1. ЛКТП №1 є найбільшим перевізником у місті за кількістю маршрутів, які місто надало підприємству після проведення відповідного конкурсу. Обовязки директора підприємства з грудня 2015 року виконує Ярослав Іванець, після того, як цю посаду обіймав з березня 2012 згаданий нами раніше Михайло Сидорович.

SHARE
Google + Tweet Facebook