29 Вересень 2016
Хто на Тернопільщині наживається на державних закупівлях
thumbnail

До переліку увійшли структури державних органів виконавчої влади, комунальні та державні підприємства, навчальні заклади у Тернополі, Ланівцях, Бучачі, Бережанах, Збаражі.

– Найбільша частка коштів з бюджету розподіляється шляхом проведення конкурсного відбору або тендеру, – каже Мирослав Сімка, голова правління громадської організації «Центр громадського моніторингу та досліджень». – І тут проявляється конфлікт інтересів. Він може проявлятися у формальній площині і неформальній. Формальна площина – це родинні стосунки засновників фірм і підприємств, які беруть участь у тендері, а неформальна – це коли учасники тендеру є особами, які вливають на первинний розподіл бюджетних коштів, наприклад, є депутатами. Конфлікт інтересів може бути прямим і прихованим. Так, в Тернопільській області ми виявили тендер, в якому на 100% проявився конфлікт інтересів. Йдеться про закупівлю хліба і хлібобулочних виробів Бучацьким відділом освіти РДА.

Прихований конфлікт інтересів показав інший тендер, каже експерт.

– Це нова закупівля, яку ми перевіряли місяць тому. Мова про Національний заповідник «Замки Тернопілля». Він підпорядкований міністерству культури України. Вони проводили закупівлю на суму 12 мільйонів 300 тисяч гривень з реставраційно-відновлювальних робіт одного із замків Тернопільщини. У ній брали участь дві організації: «Волинь-реставрація» і «Кам’янець-подільський-реставрація». Коли почали досліджувати засновників цих організацій, то вийшли на Олександра Лонського. Виявилося, що він є паралельно засновником ще ряду товариств пов’язаних з реставрацією, в тому числі дотичний і до зазначених учасників торгів. Утворився такий конгломерат реставраційних підприємств. Роботи проводять на Тернопільщині, але всі структури-виконавці робіт зареєстровані у Києві. Це означає, що їхні засновники прямо дотичні до Міністерства культури України, де відбувається розподіл асигнувань, – розповів Мирослав Сімка.

Окрім зазначених, експертами «Центру громадського моніторингу та досліджень» було виявлено ще шістьох порушників процедур державних закупівель в Тернопільській області. Серед них є управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради, КП облради «Тернопільський обласний клінічний онкодиспансер», відділ освіти, молоді та спорту Лановецької РДА, Бучацький коледж Подільського державного аграрно-технічного університету, ДП «Бережанське лісомисливське господарство», ВП «Брежанський агротехнічний інститут».

Проект «Зменшення впливу корупційних ризиків та конфліктів інтересів при розподілі бюджетних коштів» реалізується в рамках проекту ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору»

tender

Джерело: zz.te.ua

SHARE
Google + Tweet Facebook